Than Károly Ökoiskola

Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola

RENDKÍVÜLI TANÍTÁSI REND 2015.06.01. – PEDAGÓGUSNAP

2015.06.01-jén rövidített tanítási rend szerint tartunk órákat mind a délelőttösöknek, mind a délutánosoknak:

7.30-8.00 ÓRAREND SZERINTI 2. ÓRA
8.05-8.35 ÓRAREND SZERINTI 3. ÓRA
8.40-9.10 ÓRAREND SZERINTI 4. ÓRA
9.15-9.45 ÓRAREND SZERINTI 5. ÓRA

A szakiskolai HÍD-, és ifjúsági osztályokban ezen a napon az alábbi csengetési rend szerint tartunk órákat:

10.00-11.00 ÓRAREND SZERINTI 1. blokk
11.10-12.10 ÓRAREND SZERINTI 2. blokk

12.30-kor kezdődik az ebédlőben Pedagógusnapi ünnepség, majd 13.30-kor iskolánk egykori tanára, Pleplár Gábor tiszteletére nevezünk el tantermet.

14.00-kor rendezzük meg nyugdíjas tanáraink találkozóját; és adományozzuk egykori kollégáinknak a Than Örökös Tanára címet.

A kijavított vizsgadolgozatok megtekintésének időpontja:
2015. június 2. (kedd) 8.00 – 16.00

helye:
– a középiskolákban jelentkező vizsgázók esetében a jelentkezést rögzítő középiskola,

– Budapest Főváros Kormányhivatala Építésügyi és Örökségvédelmi, Hatósági, Oktatási és Törvényességi Felügyeleti Főosztályán jelentkező (KH-s) vizsgázók esetében az írásbeli érettségi vizsga helyszíne.

Az osztályozó írásbeli és szóbelivizsgák 2015. május 26-tól – 29-ig, 13:15-től lesznek.
A tantárgyak, tantermek és a tanulók tantárgyi beosztásai letölthetők: INNEN

Tisztelt Szülők!

Az EMMI (Oktatási szakállamtitkársága) rendelete értelmében 2015. május 27-én (szerdán) 8:00 – 12.00 között a 10. évfolyamon országos kompetenciamérés lesz, amelyben a tanulók matematikai tudását és a szövegértési képességüket mérik.

A mérésben a 10. évfolyamos osztályok mellett részt vesznek: a 9. Áfonya (nyelvi előkészítős) osztály, a 9. Sáfrány és  9. Szeder – Híd osztályok.

Ezen a napon a diákoknak 7:30-ra kell bejönniük, és tollat, vonalzót valamint számológépet kell magukkal hozniuk.

A tanulók Névkártyát is kapnak, melyet meg kell őrizni.

Együttműködésüket előre is köszönjük!

2015. februárjában meghirdetésre került TEREMDEKORÁCIÓS-versenyt: a 107. terem, 9. Bodza osztály nyerte. Osztályfőnökük: Kiss Marianna.
További elismerésre méltó tantermek:
411. terem – 10. Amur
113. terem – 9. Dió
50. terem – 12. Dezmin
412. terem – 9. Fagyal
402. terem – 10. Balaton
53. terem – 13. Daru

Képek a Folytatás után.

Folytatás

2015. május 11-én a Petőfi Latanyában szakmai nap keretében, alaki foglalkozáson vettek részt iskolánk Katonasulis tanulói.

Az alaki foglalkozásról a Zrínyi Média (katonai híradó) készített egy rövid filmet.

 

fotoA Than Károly Ökoiskola biológia-kémia munkaközössége digitális fotópályázatot hirdet „Varázslatos évszakok” témakörben!

A képeket az alábbi e-mail címre kérjük elküldeni:
hornyakg@than.hu
vagy személyesen behozni a 309-es tanáriba.

Beküldési határidő: 2015. május 29. (péntek)

A befizetés időpontja: 2015. május 18-20.

pótbefizetés: május 28.

Időszak: 2015. június

Diák teljes ár, 11 nap: 3855 Ft
Diák 50 %: 1930 Ft
Felnőtt: 654 Ft

Május 4-5-6. : tanítási szünet a diákok számára

Május 7. (angol nyelv közép+emelt): 9.00-12.00 között DIÁKNAP a Városligetben – koordinál: Horváth András – részletes információkat az osztályfőnökök adnak

Május 8. (német nyelv közép+emelt): 9.00-12.00 között a BIODIVERZITÁS NAPJA – az osztályok Budapest egy védett természeti értékét látogatják meg; és végzik el a kijelölt feladatokat. Részletes tájékoztatást az osztályfőnökök fognak adni.

Május 11. – RENDES TANÍTÁS

Május 12. – RENDES TANÍTÁS

Május 13. (biológia közép+emelt): EGÉSZSÉGNAP du. 13.00-16.00 között – az osztályok az osztályfőnökök vezetésével 3 egészségneveléssel kapcsolatos órán vesznek részt

Május 14. (kémia közép+emelt): 9.00-12. 00 között DIÁKPARLAMENT a budai Várban – az osztály diákönkormányzati képviselői és az osztályfőnökök fogják ismertetni a részletes programot.

Május 15. – RENDES TANÍTÁS

Május harmadik hetétől (05.18-tól) az alsóbb évfolyamos osztályainknak NORMÁL TANÍTÁSI REND SZERINT szervezzük a tanórákat.

Iskolánkban április 14-én délután ismét megrendezésre került a Szépkiejtési verseny német nyelvből.
Mindegyik évfolyam képviseltette magát. A leglelkesebbek a kilencedikesek voltak.

A verseny eredménye:

I. helyezés:   KIS KATINKA (12. Gyémánt)
II. helyezés:  KATONA GYULA (11. Cseppkő)
III. helyezés: BÓDAI DOMINIKA (9. Csenkesz)

Gratulálunk a győzteseknek és minden egyes résztvevőnek!

A némettanárok

Képek a Folytatás után.

Folytatás